Block

"Harjumus on see, kui me otsustame, kuidas käituda, enne kui oleme teadlikud, et meil on valikuvõimalusi" ~ Moshé Feldenkrais

Enda Olemise uudised

Koroona piirangutega seoses alustasime iganädalaste reedeõhtuste kokkusaamistega veebi kaudu. 2023-2024 hooajal jätkame inspiratsiooniõhtuid kord kuus. Täpsema kava leiad kodulehe ...

Loe edasi ...

Elu koosneb igapäeva valikutest ja valikud tulevad teadlikkusest, Enda Olemise sügavusest. Mõned mõtted seoses EO kohtumistega.

Sissejuhatus Emotsionaalse tervise 19.-20.augusti nädalavahetusele Cantervilla lossis.

Enda Olemine

Enda Olemine
EO
  Pühapäev, 10 Detsember 11:00

  Türi, Jaama 4 (Elu Tuba) ja zoom's

Elu koosneb igapäeva valikutest ja valikud tulevad teadlikkusest, Enda Olemise sügavusest. Mõned mõtted seoses EO kohtumistega.

Ühiskond programmeerib meid kellekski saama. Otsime elu esimeses pooles tunnustust, aktsepteerimist – sest endaks olemine toob lapsele kaasa palju ebamugavust ja valu. Täiskasvanuna jätkame pingutamist, et saaks endale SILDI – tubli, aktsepteeritud, armastatud, spetsialist, kuulus, doktor jne. Ja siis tunneb inimene uhkust selle üle kes temast saanud on. Neil on ühiskonnas positsioon ja teised austavad neid „sildi“ kohaselt. Aga nende sees on pinged ja rahutus. See pidev sisemine rahulolematus hakkab ennast näitama tervise peal, suhetes, materiaalses heaolus jne. Kõik mida me elus kogeme, kaasa arvatud kannatused, tervise teemad, suhtekriisid jne, on alati ja ainult meie enda sisemaailmas toimuva tagasiside.

Nii nagu looduses on tsüklid, on ka inimesel teadlikkuse, intelligentsuse ja füüsilise keha tsüklid. Ning meie elu iga hetk toimub kolmel tasandil: mentaalne, emotsionaalne ja füüsiline. Ja kihte, milles enda elu vaadelda ja tunnetada, on teisigi. Nii võib tunduda elu väga keerukas ja läbi põimunud liiga paljude tasanditega. Ja me hakkame endas elu lihtsustama, muutume ignorantsemaks, hoolimatumaks...

Tegelikult on elu ja elamine imeliselt lihtne ning kerge. Alustuseks on oluline leida kergus kehas, lõdvestatuses. Saada aru, mida ma tunnen, mõista enda emotsioone. Vaadelda ennast ja enda tegemisi ning proovida mõista nende algtõuget. Ja pilt hakkab järjest rohkem ja rohkem avarduma, meel muutub rahulikumaks. Mida avatum ja ausam iseendale oled, seda terviklikumaks ka sinu maailma mõistmine muutub.

Üksi eneseteadlikkuseni ei jõua, vajame peegleid ja viitamist-juhendamist. Kõik on kõigega vastasmõjudes, läbi põimunud. Näiteks, enamik meie „teemasid“ tuleb kollektiivsest teadvusest, aga inimene proovib neid lahendada ISE, nendega samastudes. See mina ISE on eraldatuse tulemus, mida nimetame egoks. Meie kollektiivne peegel on väga määrdunud ja „arenenud“ hullumeelseks.

Suure tõenäosusega toimub/õpime Enda Olemise kokkusaamistel:

-enda „mehhanismi“ tundma, kuidas mina „töötan“ ehk elan;
-seosed mõtete, tunnete ja emotsioonide ning füüsilise keha vahel;
-alateadvus ja kuidas kahjustamata sellega „toimetada“. Vägisi enda eluvundamendiga (alateadvus) toimetada ei tohi.
-teadlik töö füüsilise kehaga, erinevad liikumised, mediteerimine, sügava lõdvestumise harjutamine;
-enesevaatlus, elu juhtivate mustrite ja harjumuste äratundmine;
-enese mäletamine, et tulla järjest rohkem hetke (siia ja praegu);
-tervise teemad, ka need mis tunduvad vastuolulised;
-iidsed tarkused ja uusimad teadusteemad mis seotud täisväärtusliku eluviisiga;
-näha ja mõista kollektiivse alateadvuse mustreid.

Kui see kõik kokku võtta siis, me justkui õpime lahti laskma õpitust, mis ei ole ennast meie eluteel elujõulisena tõestanud. Ja leidma ülesse Enda Olemise, enda tee selles elus, mis on minu tegemine ja minu olemine.

Enda Olemise kokkusaamistel kohtud teiste „ennast leidvate“ kaaslastega.

Kohtumised toimuvad kord kuus Türil, liituda võib igal ajal. Kui sa mingil põhjusel ei saa kohale tulla, siis võid meiega ühineda läbi zoom’i. Osalemistasu suuruse otsustad ise, lähtudes võimalustest

Kalev ja Marika

 

Telefon
E-post
See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.
Aadress
4, Jaama, Türi linn, Türi vald, Järva maakond, 72212, Eesti

 

Kaart


 

Kõik kuupäevad


Sündmus: Pühapäev, 02 Juuli 11:00 - 15:00
Kuupäevad: Pühapäev, 19 Mai 11:00 - Pühapäev, 21 Aprill 11:00 - Pühapäev, 17 Märts 11:00 - Pühapäev, 25 Veebruar 11:00 - Pühapäev, 21 Jaanuar 11:00 - Pühapäev, 10 Detsember 11:00 - Pühapäev, 12 November 11:00 - Pühapäev, 15 Oktoober 11:00 - Pühapäev, 10 September 11:00
mon
tue
wed
thu
fri
sat
sun
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
 
 
 
 
 • 2, 4, 9, 11, 16, 18, 23, 25, 30 Jul
  18:30 - 20:00

  Teadlikkuse jooga

  Teadlikkuse jooga on teadus ja tehnoloogia, mis võimaldab asuda teadlikkuse „teele' ja ligipääsu loovale energiale. Kogeda, nautida ja aktsepteerida käesolevat hetke nii nagu see on. See on jõukohane kõigile sõltumata vanusest ja füüsilisest ettevalmistusest.

  Internetis (zoom)
 • 28 Jul
  10:15 - 17:00

  Terviklik inimene

  3.detsembril alustan uue veelgi sügavama tervendamise ja tervenemise koolitusseeriaga „Terviklik inimene“.

  tervenda ennast ja soovi korral ka teisi;
  iidne tarkus + kaasaegne teadus;
  teemade käsitlus mõlemale ajupoolkerale, kui vasak ajupoolkera ei ole nõus siis paremal ajupoolkeral pole mingit võimalust;
  elu tervikpildi lahti rullimine;
  alateadvuse mustrite ja uskumuste protokollid;
  tundlikkuse ja teadlikkuse suurenemine;
  JNE

  Liitumine võimalik 3.detsembril või jaanuaris 2024
  Kohtumised toimuvad üks kord kuus, Türil Jaama tn.4 (Elu Tuba) kell 10:00-17:00, koos 1h lõunaga. Võimalus süüa Türi söögikohtades või võta endale midagi kaasa. Kohapeal on Yogi tee.
  Osalustasu 50-80€ vastavalt võimalustele.

  Türi Jaama 4, Elu Tuba

Teadlikkuse jooga

Jooga

2, 4, 9, 11, 16, 18, 23, 25, 30 Juuli
18:30 - 20:00
Internetis (zoom)

Teadlikkuse jooga on dünaamiline jooga vorm, mis sisaldab füüsilisi harjutusi koos erinevate hingamistehnikate ja Kalev jooga webkehalukkudega, keha- ja käteasendeid, mantraid ja meditatsioone.
Teadlikkuse jooga on teadus ja tehnoloogia, mis võimaldab asuda teadlikkuse „teele" ja ligipääsu loovale energiale. Kogeda, nautida ja aktsepteerida käesolevat hetke nii nagu see on. See on jõukohane kõigile sõltumata vanusest ja füüsilisest ettevalmistusest.

Aitab:
asuda teadlikkuse „teele";
õpid tundma oma keha, parandab füüsilist vormi ja paindlikkust ning vastupidavust;
tugevdab immuunsüsteemi ja närvisüsteemi;
organismi puhastumine toksiinidest jt. jääkainetest;
rahustab meelt ja vaigistab mõttemüra, arendab neutraalset meelt;
õpetab ennast aitama ja kuidas „toota" lisaenergiat ning seda hoida;
arendab intuitsiooni;
aitab kaasa vaimsele arengule, mõistmisele miks ma „siin" olen, mis on minu „ülesanded";
aitab avada energiakanaleid ja hoida need tasakaalus;
stimuleerib näärmeid;
loob tasakaalu keha, hinge ja vaimu vahel

Joogatundidega liitumisvõimalusi vaata menüüst "OTSE". Enne esimest joogatunniga liitumist palun registreeru, saates e-kirja See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud. aadressile.

Osalemistasu suuruse otsustad sina ise, soovitatavalt 7-10€ kord. Arvesta enda sissetulekute ja võimalustega. Tasuda saab ka arvega.
KM Laegas OÜ
EE477700771009631806

Juhendab Kalev Veskimäe
Tel. +372 5333 0099

Kontakt

© 2016 - 2024 Enda Olemine
Kalev Veskimäe Vaikuse Kool

KM Laegas OÜ
EE477700771009631806

Liitu Enda Olemine sõnumite listiga