Block
 1. Avaleht
 2. Uudised
 3. Enda Olemise kokkusaamistest
Enda Olemise kokkusaamistest

Enda Olemise kokkusaamistest

Elu koosneb igapäeva valikutest ja valikud tulevad teadlikkusest, Enda Olemise sügavusest. Mõned mõtted seoses EO kohtumistega.

Ühiskond programmeerib meid kellekski saama. Otsime elu esimeses pooles tunnustust, aktsepteerimist – sest endaks olemine toob lapsele kaasa palju ebamugavust ja valu. Täiskasvanuna jätkame pingutamist, et saaks endale SILDI – tubli, aktsepteeritud, armastatud, spetsialist, kuulus, doktor jne. Ja siis tunneb inimene uhkust selle üle kes temast saanud on. Neil on ühiskonnas positsioon ja teised austavad neid „sildi“ kohaselt. Aga nende sees on pinged ja rahutus. See pidev sisemine rahulolematus hakkab ennast näitama tervise peal, suhetes, materiaalses heaolus jne. Kõik mida me elus kogeme, kaasa arvatud kannatused, tervise teemad, suhtekriisid jne, on alati ja ainult meie enda sisemaailmas toimuva tagasiside.

Nii nagu looduses on tsüklid, on ka inimesel teadlikkuse, intelligentsuse ja füüsilise keha tsüklid. Ning meie elu iga hetk toimub kolmel tasandil: mentaalne, emotsionaalne ja füüsiline. Ja kihte, milles enda elu vaadelda ja tunnetada, on teisigi. Nii võib tunduda elu väga keerukas ja läbi põimunud liiga paljude tasanditega. Ja me hakkame endas elu lihtsustama, muutume ignorantsemaks, hoolimatumaks...

Tegelikult on elu ja elamine imeliselt lihtne ning kerge. Alustuseks on oluline leida kergus kehas, lõdvestatuses. Saada aru, mida ma tunnen, mõista enda emotsioone. Vaadelda ennast ja enda tegemisi ning proovida mõista nende algtõuget. Ja pilt hakkab järjest rohkem ja rohkem avarduma, meel muutub rahulikumaks. Mida avatum ja ausam iseendale oled, seda terviklikumaks ka sinu maailma mõistmine muutub.

Üksi eneseteadlikkuseni ei jõua, vajame peegleid ja viitamist-juhendamist. Kõik on kõigega vastasmõjudes, läbi põimunud. Näiteks, enamik meie „teemasid“ tuleb kollektiivsest teadvusest, aga inimene proovib neid lahendada ISE, nendega samastudes. See mina ISE on eraldatuse tulemus, mida nimetame egoks. Meie kollektiivne peegel on väga määrdunud ja „arenenud“ hullumeelseks.

Suure tõenäosusega toimub/õpime Enda Olemise kokkusaamistel:

 • enda „mehhanismi“ tundma, kuidas mina „töötan“ ehk elan;
 • seosed mõtete, tunnete ja emotsioonide ning füüsilise keha vahel;
 • alateadvus ja kuidas kahjustamata sellega „toimetada“. Vägisi enda eluvundamendiga (alateadvus) toimetada ei tohi.
 • teadlik töö füüsilise kehaga, erinevad liikumised, mediteerimine, sügava lõdvestumise harjutamine;
 • enesevaatlus, elu juhtivate mustrite ja harjumuste äratundmine;
 • enese mäletamine, et tulla järjest rohkem hetke (siia ja praegu);
 • tervise teemad, ka need mis tunduvad vastuolulised;
 • iidsed tarkused ja uusimad teadusteemad mis seotud täisväärtusliku eluviisiga;
 • näha ja mõista kollektiivse alateadvuse mustreid.

Kui see kõik kokku võtta siis, me justkui õpime lahti laskma õpitust, mis ei ole ennast meie eluteel elujõulisena tõestanud. Ja leidma ülesse Enda Olemise, enda tee selles elus, mis on minu tegemine ja minu olemine.

Selle hooaja esimesel korral võtame teemadeks:

 • kokkuvõte veresuhkru katsetustest;
 • emotsionaalse tervise nädalavahetusest ja küsimused ning teema arendus;
 • vesinikurikkast veest koos maitsmise ja testimisega;
 • kollektiivne tervendusseanss;
 • teadlik liikumine;
 • enda olemine ja osteopaatia.

Enda Olemise kokkusaamistel kohtud teiste „ennast leidvate“ kaaslastega.

Kohtumised toimuvad kord kuus Türil, liituda võib igal ajal. Kui sa mingil põhjusel ei saa kohale tulla, siis võid meiega ühineda läbi zoom’i. Osalemistasu suuruse otsustad ise, lähtudes võimalustest.

Kalev ja Marika

Kontakt

© 2016 - 2024 Enda Olemine
Kalev Veskimäe Vaikuse Kool

KM Laegas OÜ
EE477700771009631806

Liitu Enda Olemine sõnumite listiga