Block

"Enesepildi parandamine on kasulikum kui üksiku tegevuse parandamine." ~ Moshé Feldenkrais

  1. Avaleht
  2. Videomaterjalid
  3. Dokumentaalfilm
  4. Baraka

Baraka

Baraka, United States

Tutvustav video

Tutvustus

Kui Mao Tuli – Kundalini – hakkab tõusma läbi ?akrate, avanevad meie teadvusele üha uued ruumid, iga järgmine säravam eelmisest. See on otsekui Kalevipoja Tee läbi Põrgu Vask-, Hõbe- ja Kuldkambritesse täis hunnituid Aardeid… Millised on siis need Säravad Ruumid… ja milline neis kogetav Vabadus üha uutel astmetel? Milline alkeemiline transformatsioon teostub igaühes neist Keskustest? Kuidas on see seotud meie Kolme Aarde – essentsi (chin), hingejõu (chi) ja meeleselgusega (shen)? Mida kujutab endast energeetilise ehk õndsuskeha (sambhohga kaya) ja vaimse, kirkusekeha (dharma kaya) ülesehitamine ja kuidas on see seotud meie Hinge Surematuse saavutamisega maailma alkeemiliste traditsioonide valgusel? Kuidas alustada või hoogustada seda Kuninglikku Teed…?

Ron Fricke´i mitteverbaalne film BARAKA valmis 1992.a ainulaadses TODD-AO 70mm formaadis. See on erakordne reis läbi 6 kontinendi ja 24 riigi. See on justkui kogu maailm 93 minutiga. BARAKA palub vaatajalt täieliku tähelepanuga kohalolekut kuid vastukaaluks pakub Kõiksust. Ta teeb meie planeedi ootamatult väikseks ja hoomatavaks ? ootamatult omaks.

MTÜ Armastus on seda filmi tutvustanud nii:

Sõna Baraka tähendab islami mystikutele, sufidele, õnnistust või elu olemust, mille kaudu elu end ilmutab. Islamis on see midagi, mis võib kanduda inimesele nii inimeselt kui ka materiaalselt esemelt. Iga pyha paik, inimene või ese kannab barakat. Heebrea keeles ning Vanas Testamendis tähendab verb bara loomist, kuid see pole inimlik loomine, selleks on võimeline ainult JHVH. See loomine kuulub täielikult jumaliku meelevalda.

Ei ole vist midagi raskemat kui teha film sellest, mida ei ole kuulda ega näha. Ometigi, Ron Fricke`il on see õnnestunud meistrikraadi vääriliselt.

BARAKA on film, millel puuduvad kultuurilis-religioossed piirid, see näitab ja puudutab inimloomuse kõige puhtamat olemust. Selles filmis pole mitte yhtegi sõna ega teksti, ent ta suudab ytelda ja taibata rohkem kui suudaks miljon sõna kogu eluajaga. See on jätkuv uudishimulik ime imestamine nii meie endi kui ka Planeedi lõputu ilu yle.

Tiibeti mungad, ortodokssed juudid, päikesevarjutus, Aafrika hõimude rituaalid, Jeruusalemma Nutumüür, vihmametsad, Havai vulkaanid, Brasiilia getod, surnupõletustseremooniad Gangeses, Auschwitz, Egiptuse püramiidid, Mt. Everest, Angkor Wat, Indoneesia tehasetöölised, Ayers Rock, keerlevad dervišid…

Hingetukstegevad kaadrid üle maakera näitavad nii looduse kui loomuse ilu kui ka hävitavat jõudu. Kaaslaseks erakordselt kaunis filmimuusika.
Vahelduvad kaadrid eraklikest munkadest rahvarohkete tänavateni, iidsetest templitest sõjatuleni, panevad peas jooksma tuhat ja üks mõtet ning keegi ei tea kuhu need välja jõuavad...

BARAKA muudab teadmatud teadjateks ning teadjatel laseb unustada oma teadmised.

BARAKAT võiks nimetada visuaalseks vaimupoeesiaks. Ta kõnnib samadel radadel, kus enne teda on käinud paljud mystikpoeedid, kes maailma ilu imestavad. Kõik on otsimas ja leidmas kadunud yhtsust, kõik on otsimas ilu ja lihtsust, õnne ja lunastust. BARAKA viitab, et kusagil myrast tyhjakstõmbunud paigas asubki loomisjõudude alguspaik. Lihtsa, siira ja tasase meelega on võimalik seda kogeda.

Kirjuta kommentaar

Te kommenteerite külalisena.

Kontakt

© 2016 - 2024 Enda Olemine
Kalev Veskimäe Vaikuse Kool

KM Laegas OÜ
EE477700771009631806

Liitu Enda Olemine sõnumite listiga