Block

Naer on parim ravim ühiskonnas, kus terve mõistus on asendunud kollektiivse vaimuhaigusega.

 1. Avaleht
 2. Videomaterjalid
 3. Mängufilm
 4. Illusioon

Illusioon

ILLUSION, United States

Tutvustav video

Tutvustus

Ainus inimene, kes võis Lugu muuta, oli tema isa, keda ta kunagi kohanud ei olnud. Tõeline armastus on see, mis peatab aja.

Legendaarne rezissöör Donald Baines (Kirk Douglas) lebab surivoodil, vaadates filme, millede loomisele ta on pühendanud kogu oma elu. Olles hoidunud pereelust ja sõpradest, kahetseb ta nüüd paljusid isiklikku elu puudutavaid ohverdusi. Oma vallaslapse Christopheri (Michael Goorjian) äratõukamine teeb talle kõige rohkem valu. Ta on näinud poissi ainult korra, 30 aastat tagasi.
Hilja öösel äratab Donaldi tema 35 aastat tagasi surnud lemmiktoimetaja Stani vaim. Ootamatult leiab Donald oma surivoodi paigutatuna vanasse kinosaali. Stan informeerib Donaldit, et ta tuli aitama ja tahab näidata kolme filmi- kolme visiooni, millest igaüks esitleb erinevat perioodi Christopheri elust.
Esimene visioon toob Donaldi poja murdeikka, tema esimese kohtumise juurde Armastusega. Mässuline ja romantiline Christopher avaldab oma armastust tüdrukule, keda on ainult korra eemalt näinud. Taotluseks olla temaga veidigi koos... Kärisev hääl, mis kõlab ta kõrvus kui isa oma, keda ta kunagi pole tundnud, ütleb talle, et ta ei ole seda väärt.
Mässulisus iseloomustab järgmist visiooni 20-ndates aastates Christopherist, kes artistide elukeerisest põgenemisel leiab end vastakuti oma kaotatud armastusega. Tema ellu tuleb karm pööre ja jälle leiab ta end oma armastusest eemale kistuna.
Viimases visioonis, mida Donald näeb, on Christopher küps mees, kes on väsinud teda räsinud elu uperpallidest. Veelkord armastust otsimas, seekord on see viimane ja peaaegu ainus võimalus vabaneda kujutletavast laitvast isahäälest.
Donald on kimbatuses- kas hinnata ümber kogu elu, või on tegemist järjekordse illusiooniga?

Akasha kroonikates on talletatud eredaimad hetked meie elus, otsused, mida oleme teinud, valikud, mida saame teha ja sild nende vahel.

Millel on tähendus teekonna lõpus?

Üks parimatest filmidest, mida ma näinud olen. Kui enamus filme pühendub hingelisele rahulolule, siis ILLUSIOON purskab ekraani täis ideid ja emotsioone, mis puudutavad südameid ja vaimu. Douglase esitlus on vapustav. Film, millesarnast me oleme igatsenud.” – Mark Vincente, „Mida k...t me üldse teame?” rezissöör.
„ILLUSIOON haarab Su südame ümbert kinni päris algusesja ei lase enam kunagi lahti... Kirk Douglase liigutavaim ja kustumatu roll ja teise peaosatäitja/rezissööri Michael Goorjani esilekerkimine oma generatsiooni rezissööride hulgast ühe tundlikuima visionäärina.” – Stephen Simon, filmide „Kusagil ajas”, „Milleks unenäod võivad saada?” ja „Jutuajamised Jumalaga” produtsent/rezissöör, üks www.spiritualcinemacircle.com loojatest.

Kommentaarid (1)

 • Lea Metsis

  Lea Metsis

  24 Jaanuar 2022 at 00:57 |
  V A P U S T A V !!!!! IMELINE!!!
  Olge tänatud, et mul oli võimalus seda filmi kogeda...

  reply

Kirjuta kommentaar

Te kommenteerite külalisena.

Kontakt

© 2016 - 2024 Enda Olemine
Kalev Veskimäe Vaikuse Kool

KM Laegas OÜ
EE477700771009631806

Liitu Enda Olemine sõnumite listiga