Block

Naer on parim ravim ühiskonnas, kus terve mõistus on asendunud kollektiivse vaimuhaigusega.

  1. Avaleht
  2. Videomaterjalid
  3. Seminar
  4. Loodus, kasvatus ja armastuse jõud, Teadkliku vanemaksolemise bioloogia

Loodus, kasvatus ja armastuse jõud, Teadkliku vanemaksolemise bioloogia

Nature, Nurture and the Power of Love *** The Biology of Concious parenting, United States

Tutvustav video

No video selected.

Tutvustus

Uus teadus lapse iseloomu ja võimete kujundamisest.

Teadus on seni kinnitanud, et inimese loomuomadused on programmeeritud tema geenidesse. Ometi tõestavad hiljutised avastused rakubioloogias, et vanemate hoiakud ja uskumused avaldavad järeltulijate geneetilisele programmile sügavat mõju.

Sünni- ja sünnieelse arengu uurimise üks pioneere Ph.D. Bruce H. Lipton  vaatleb vanemate „programmeeringu“ olulist rolli meie tervise, käitumise, mõtteviisi ja suhete kujunemisel. Uuel teadusel põhinev loeng näitab mehhanismi, kuidas vanemate emotsioonid ja tõekspidamised mõjutavad laste geneetilise koodi väljavalimist ning isegi selle ümberkirjutamist.

Vanemate-poolne programmeerimine käivitub esmalt sugurakkude formeerumises läbi  „genoomilise äramärkimise“(genomic imprinting). Vanemate mõju järeltulija elu kujundamisele laieneb edasi emaka veekeskkonda, kus lapse aju saab oma esimesed keskkonnakogemused. Järgnevalt võivad lapse võimed ja loomujooned saada tugevdavaid või hävitavaid mõjutusi läbi sünnikogemuse, hoolitsuse ja vanemlike oskuste olemasolu või puudumise. Väga varastel kogemustel on pikaajaline mõju, sest need määravad potentsiaali, mida elu kulgedes väljendame. Film aitab vanematel mõista, kuidas oma laste võimete avaldumisele kaasa aidata ning laste ja ka enda elukvaliteeti tõsta.

Film on kõigile, kel on lapsed, kes soovivad lapsi või on ise kord lapsed olnud.

Kasvatuslikud abiallikad ja soovitused:
Prenataalse ja Perinataalse Psühholoogia ja Tervise Ühing (APPPAH) - birthpsychology.com
Laste Elu Ümberkujundamise Liit (ATLC) - atlc.org

 

Dr. Bruce Lipton on rahvusvaheliselt tunnustatud teadlane, kes ühendab teaduse ja vaimu. Ta alustas oma teaduskarjääri rakubioloogina. Dr. Liptoni teadustöö muskulaardüstroofias ja uuringud, mis kasutasid inimese kloonitud tüvirakke, keskendusid molekulaarsetele mehhanismidele, mis kontrollivad raku käitumist. Dr. Liptoni ja tema kolleegi dr.Ed Schultzi väljatöötatud koe siirdamise tehnika on kasutamist leidnud uudse  inimgeneetika tehnikana.

1982. aastal asus Dr. Lipton uurima kvantfüüsika printsiipe ning seda, kuidas neid siduda arusaamadega raku infot edasiandavatest süsteemidest. See sai pöördepunktiks rakumembraani uuringutes.

Dr. Liptoni uudne teaduslik lähenemine muutis ka tema isiklikku elu. Tema süvenenud arusaam rakubioloogiast tõi välja mehhanismid, mille kaudu meel kontrollib keha funktsioone, sisaldades endas surematu vaimu  olemasolu. Rakendades teadmisi omaenda bioloogias,avastas Dr. Lipton, et ta füüsiline heaolu kasvas ja igapäevaelu paranes.

Dr. Lipton on tunnustatud meditsiinilektor, nõutud kõneleja ja töötubade korraldaja.Ta räägib meditsiiniasjatundjaile juhtivast teadusest ja sellest, kuidas see sobib kokku keha-hinge meditsiini ja vaimsete põhimõtetega. Teda julgustab kuulajate tagasiside: sajad inimesed on tema printsiipe rakendades kogenud vaimse ja füüsilise heaolu tõusu.

Dr. Liptonit peetakse uue bioloogia üheks juhtisikuks. Oma tööd on ta kogunud teosesse The Biology of Belief (Uskmused ja bioloogia). Raamat on eesti keelsena saadval kirjastuselt Pilgrim (pilgrimbooks.ee)

Kirjuta kommentaar

Te kommenteerite külalisena.

Kontakt

© 2016 - 2024 Enda Olemine
Kalev Veskimäe Vaikuse Kool

KM Laegas OÜ
EE477700771009631806

Liitu Enda Olemine sõnumite listiga