Block

Igale emotsionaalsele seisundile vastab isiklik tingimuslik lihaste kokkutõmbumise muster, ilma milleta ei ole emotsionaalset seisundit olemas." ~ Moshé Feldenkrais

  1. Avaleht
  2. Videomaterjalid
  3. Seminar
  4. Mis on meditatsioon

Mis on meditatsioon

WHAT IS MEDITATION, Canada

Tutvustav video

No video selected.

Tutvustus

Kas on võimalik jõuda eneseni läbi meditatsiooni? Eckhart Tolle jutt võib muuta igasuguse meditatsiooni praktika vormi - vormivabaks meditatsiooniks hoolimata sellest, kas sa oled eelnevalt mediteerinud või mitte. Seejärel ei ole enam oluline kas sa kasutad teatud meetodeid või praktikaid - vaid mõista ja ela vastavalt oma olemuse sügavale mõõtmele. Elu ise muutub meditatsiooniks.

Ma ei ole see, mis juhtub ja ma ei otsi ennast sellest. Ma ei otsi ennast sellest, mis juhtub.
Mina olen see ruum, milles kõik juhtub, mitte see, mis juhtub.
Mina olen kohalolu. Mina olen teadvus. Mina olen elu. Ajutiselt selles vormis.

Üks teadlik hingetõmme on meditatsioon.

 

Eckhart Tolle (sündis 1948 Saksamaal) on kaasaja populaarsemaid vaimseid kirjanikke. Tema lihtsad ja mittesektantlikud kirjutised on avaldanud positiivset mõju ning leidnud sooja vastuvõtu üle maailma. Tolle sündis ja elas kuni 13-aastaseks saamiseni Saksamaal. Seejärel elas ta koos isaga Hispaanias, kuni 19-aastasena kolis Inglismaale. 13-aastaselt keeldus ta formaalse haridustee jätkamisest, kuid sellest hoolimata lõpetas Londoni Ülikooli kõrgeimate hinnetega.
Eluaeg teda vaevanud depressioonid tipnesid 29-aastaselt, umbes samal ajal kui ta sai Cambridge'i ülikooli uurimisstipendiumi, müstilise kogemusega. Kuigi ta ei ole olnud ühegi vaimse liikumise järgija, on talle lähedased olnud Bo Yin Ra, Jiddu Krishnamurti ja Ramana Maharshi teosed.
Oma loengutes ja kirjutistes rõhutab ta väge, mis tuleneb käesolevale hetkele tähelepanu pööramisest ning seda, kui väeti on muretseda möödaniku pärast või karta tulevikku. Praegune on kõik, mis meil tegelikult on ning teadlikult siinses kohalolek on parim viis tuleviku potentsiaali realiseerida. Praeguses olek viib ka teadvuse mõistusest kaugemale. Selline teadlikkus võimaldab vabaneda "valukehast," mis on tekkinud teadvuse identifitseerumisel mõistuse, keha ja egoga. Praegu elab Tolle Kanadas, Briti Columbias, Vancouveris.

Kirjuta kommentaar

Te kommenteerite külalisena.

Kontakt

© 2016 - 2024 Enda Olemine
Kalev Veskimäe Vaikuse Kool

KM Laegas OÜ
EE477700771009631806

Liitu Enda Olemine sõnumite listiga