Block

Iga probleem on ego probleem.

  1. Avaleht
  2. Videomaterjalid
  3. Seminar
  4. Õppigem looma positiivsust ning leidma rahu iseendas I osa

Õppigem looma positiivsust ning leidma rahu iseendas I osa

Õppigem looma positiivsust ning leidma rahu iseendas I osa, Estonia

Tutvustav video

No video selected.

Tutvustus

Selle DVD vahendusel saate osa dr Art-Ong Jumsai Na Aydhya (Taimaa) Tallinnas inimväärtuste konverentsil 2006 augustis peetud avaloengust, milles ta värvikate vanade mõistulugude näitel väidab, et tänapäeva infoühiskond on tootnud palju haritud inimesi, kes ometi ei oska oma haridust elus rakendada. Eelkõige on meil vaja oskust luua rahu iseendas ning elada rahus ka teistega, väidab dr Jumsai.

Paljudele n-ö tarkadele haritud inimestele ei meeldi, et teised oleksid sama targad kui nemad ise. Nimelt seda peab dr Jumsai inimeste suurimaks probleemiks. Sest niisugused targad inimesed teevad kõik selle nimel, et ületada teisi ja jõuda neist justkui kõrgemale - olla rikkamad, edukamad, igati paremad. Selliseid tarku inimesi on hulganisti ning kogu maailmas võib nende arvele kirjutada nii sõdu kui ka lõpmatult muret, valu ja rahutust, mida nad põhjustavad nii endale kui ka teistele.

Üle kõige vajame me aga häid inimesi, leiab dr Jumsai. Sest kui inimesed on head, õpetavad nad teisi olema veel paremad kui nad ise ning on selle üle õnnelikud. Nad aitavad maailma teenida. Kui inimene on hea, siis saab ta üha paremaks, kui ta töötab hästi ja õpib hästi. Mida me praegu maailmas üle kõige vajame? Me vajame palju häid inimesi, et suudaksime tuua rahu maailma. Niisiis on kogu inimväärtuste programmi juhendavas vormis mõte aidata tuua rahu maailma - luues eelkõige enda eeskujul häid õpilasi, kes positiivsuse varal levitaksid headuse mõtet, rahu mõtet.

Dr Art-Ong Jumsai Na Aydhya on Tai Sathya Sai hariduskeskuse asutaja ja juht.

ARMASTUS

TÕDE

RAHU

VÄGIVALLATUS

ÕIGLANE TOIMIMINE

 

Dr Art-Ong Jumsai Na Aydhya II osa - SÜDAMEST SÜDAMESSE

Dr Jumsai ulatab meile võtme, kuidas keskenduda ning kuidas äratada oma üliteadvus. Ärganud üliteadvuse kaudu avaneb meile võimalus jõuda tõelise tarkuse ja intuitsioonini.
Ajast aega on olnud õpetus ja tõde oma eri variatsioonides üks: armasta oma ligimest nagu iseennast. Seda rõhutab Tallinna Ülikoolis rahvusvahelisel konverentsil „Inimväärtuste integratsioon haridusse“ peetud teises loengus ka dr Art-Ong Jumsai. „Südame keel murrab kõik teised keelebarjäärid,“ ütleb ta ja räägib meile viiest inimväärtusest – armastusest, tõest, rahust, õiglasest toimimisest ning vägivallatusest – ja nendeni jõudmisest igapäevase meditatsiooni ning keskendumise kaudu. Äratades meditatsioonis oma teadvuse, saame ühenduse meis kõigis peituva üliteadvuse, tarkuse ja intuitsiooni lättega, mis meid õigete valikuteni juhib. Teadvuse äratamine parandab mälu, jõudlust ja taiplikkust ning mõjub soodsalt inimese enesetundele ja käitumisele, aidates juhinduda inimväärtustest ning õppida ja õpetada koostöö, eeskujuks olemise ja eri valdkondade vaheliste seoste loomise kaudu. „Me kõik oleme õpilased,“ kinnitab dr Art-Ong Jumsai, viidates enda järjepideva paremaks inimeseks muutmise vajalikkusele, „ja me peame õppima looma ühtsust oma mõtte, sõna ja tegude vahel.“ Niipalju ongi vaja, tasakaalustamaks ennast ja maailma enda ümber. Dr Art-Ong Jumsai pakub sellel teel innustust, kuna peab seda õpilase sisemise kasvamise eelduseks.
DVD jõuab müügile lähiajal.

Dr Art-Ong Jumsai Na Aydhya III osa - ARMASTUSE KOOL PRAKTIKAS

Selle DVD vahendusel saate osa dr Art-Ong Jumsai Na Aydhya (Taimaa) Tallinnas inimväärtuste konverentsil 2006 augustis peetud kolmandast loengust, kus ta räägib, mis on vajalik terve õhkkonnaga koolile ning kuidas õpetada lapsi armastusega.
Esimene hädavajalik asi koolis on hea sisekliima. Selleks läheb vaja häid õpilasi – õpilasi inimväärtustega – ja häid õpetajaid, kes samuti tunnevad inimväärtusi. Jumsai räägib kooli ja lapsevanemate suhetest. Veel käsitleb ta oma loengu kolmandas osas kooli ja ühiskonna suhteid ning üksteist abistava koostöö vajalikkust.
Dr Art-Ong Jumsai peatub ka juhiks olemise kunstil ja räägib, milline peab olema hea juht.
Lõpuks vastab ta kuulajate küsimustele.
Dr Art-Ong Jumsai loeng on ülevaade sellest, kuidas inimväärtusi koolis rakendada ja kuidas selline kool ühiskonda võiks sulanduda.

Kirjuta kommentaar

Te kommenteerite külalisena.

Kontakt

© 2016 - 2024 Enda Olemine
Kalev Veskimäe Vaikuse Kool

KM Laegas OÜ
EE477700771009631806

Liitu Enda Olemine sõnumite listiga