Block
  1. Avaleht
  2. Jutud ja lood
  3. Inspireeriv arst, loomuliku tervenemise propageerija Dr. Ivan Neumõvakin
Inspireeriv arst, loomuliku tervenemise propageerija Dr. Ivan Neumõvakin

Inspireeriv arst, loomuliku tervenemise propageerija Dr. Ivan Neumõvakin

Tegin kokkuvõtte selle erakordse arsti intervjuust. Ta räägib olulistest aspektidest, mida peaks teadma iga inimene.

Tervist hoida on lihtne! Kuid tihti me teeme vastupidi... hävitame ennast, kuigi vahendid terve olemiseks on meile kõigile kättesaadavad.

Kõik see, mis dr.Neumõvakin räägib, ühtib täielikult minu arusaamadega, milleni olen jõudnud igapäevases töös inimestega. Aastatel 1990-2006 töötasin proviisorina apteegis. Paralleelselt täiendasin enda teadmisi homöopaatias. Üks minu kolleeg ütles mulle tookord, et mul peaks olema apteegis oma nõustamiskabinet. Mulle meeldis suunata inimesi end loodusraviga aitama. Kuid kui ilma rohtudeta ei saanud, siis leidma parimat varianti inimese jaoks. Edasi 2007 kuni tänaseni tegelen bioresonantsteraapiaga. Nende aastate jooksul olen näinud imelisi tervenemisi ja ka mittetervenemisi. Tervenenud on inimesed, kes on võtnud täielikult vastutuse oma elu ja tervise eest enda kätte. Olen aru saanud, et ükski arst /tervendaja ei saa teha inimest terveks ega haigeks. Seda teeb inimene ise. Elades just sellist elu, nagu ta elab. Kuid alati saab ju kõike muuta. Ainus takistus, et mitte teha muudatusi, on julguse puudumine. Ja nii nad jätkavad haigena kuni surmani...
Meditsiinisüsteem on erakordselt vajalik siis, kui on vaja anda esmaabi trauma korral. Kergendada valusid, kui muud enam midagi teha ei saa. Korrigeerida looduse vingerpusse, tehes operatsioone. Elustada. Teha uuringuid- röntgen, magnetresonantstomograafia, ultraheli jt. Selles osas on meditsiinisüsteem asendamatu.
Kuid kui inimesel on kõrgenenud vererõhk, probleemid südamega, diabeet, vähk, liigeste probleemid, seedetrakti probleemid, depressioon jne, siis rohtudega vaid pikendatakse haigena elatud aastaid ja summutatakse sümptomid. Jah...

Dr. Ivan Neumõvakin (7. juuli 1928 - 22. aprill 2018) oli Nõukogude ja Venemaa arst, meditsiiniteaduste doktor, autasustatud leiutaja (1979), Läti NSV riikliku preemia laureaat (1982). Paljude teaduslike tööde ja populaarsete raamatute autor, mis käsitlevad tervendamist ja tervise hoidmist.
Ta kuulus Venemaa traditsioonilise meditsiini assotsiatsiooni, oli Venemaa loodusteaduste akadeemia täisliige ja professor.
Tema põhilisteks tegevusaladeks olid kosmose- ja alternatiivmeditsiin.
Ta lõi ainulaadse tervenemissüsteemi.
Ta oli teerajaja astronautide meditsiini väljatöötamisel ja töötas välja esmaabi põhimõtted nullgravitatsiooni korral.
Suurem osa autori raamatutest on pühendatud tuntud asjade vähetuntud omadustele.
Toon mõned näited tema raamatutest:

Raamatus „Sooda. Müüdid ja tegelikkus" käsitleb ta kõige tavalisema söögisooda raviomadusi

Raamatus „Vesinikperoksiid" räägib ta selle hämmastava vedeliku kohta palju huvitavat. Näiteks ei tea kõik, et see on atomaarse hapniku (e.monohapniku) allikas, mis on organismile eluliselt vajalik ja ühtlasi normaliseerib oksüdeerumisprotsesse organismis. (Selgituseks: atomaarne hapnik hävitab kõik kehale mittevajalikud viirused, bakterid, seened, vähirakud. Aga normaalsed rakud kasvavad jõudsalt)

Oksüdatsioon on laiemas mõttes keemiline protsess, mille käigus aine loovutab elektrone ehk oksüdeerub. Kitsamas mõttes on oksüdatsioon aine ühinemine hapnikuga (Vikipeedia).

Ivan Neumõvakin tegeles ka bioenergiaga. Nii ilmus tema raamat „Inimese bioenergeetiline olemus. Müüdid ja tegelikkus", milles autor kirjeldab planeedi energiavälja ja looduse mõju inimese tervisele.

Ivan Neumõvakini raamat „Lülisammas" kirjeldab lülisamba seisundi olulisust kogu organismi tervisele. Probleemid lülisambas on paljude haiguste ja vaevuste põhjus. Mõnikord on meil isegi raske ette kujutada, et tuharavalu ja jalavalu või kõhuvalu on põhjustatud probleemidest lülisambaga.

Ivan Neumõvakini raamat „Vesi" räägib veel ühest looduse imest - veest, ilma milleta, nagu me kõik hästi teame, pole Maal elu. Raamatu autor räägib vee tähendusest ja kasulikkusest seoses inimkehas toimuvate biokeemiliste ja energiaprotsessidega. Ja mis kõige tähtsam, raamatust saab teada, kuidas oma tervist säilitada ja isegi "ravimatute" haigustega toime tulla, kasutades tavalist vett, mis tegelikult osutub mitte nii tavaliseks....

Ivan Neumõvakini raamatud internetis:
https://www.yakaboo.ua/author/view/Ivan_Neumyvakin/
Intervjuu on venekeelne: https://www.youtube.com/watch?v=fVqjUR85lrY

Lühikokkuvõte intervjuust:

Ametlik meditsiinisüsteem mõistis mind surma kui ma olin 52 aastane. Arstid ei osanud midagi ette võtta. Mind kirjutati haiglast välja kui suremas haige. Ma olin sõjaväelane. Meil oli Musta mere ääres keskus. Mind toimetati sinna, käia ma enam ei suutnud. Mul oli virvendusarütmia, kõrge vererõhk, algav gangreen, tugev tromboflebiit (tromboflebiit on nahaluste veenide põletik ja nende ummistumine verehüüvetega) ja operatsiooni enam teha ei saanud. Oli märtsikuu, lumi oli maas. Läksin hommikul kell viis mere äärde, sidusin köie puu külge. Suplesin vees ja tõmbasin end köie abil veest välja. Nii tegin 24 päeva järjest. Palusin seejärel lisa ja sain veel 24 päeva juurde. Poolteist kuud järjest tegin veeprotseduure meres.
Peale seda pole ma ühegi arsti poole pöördunud.
Ja kõik kõrgema kategooria arstid, kes seisid mu haigevoodi ääres, on tänaseks surnud.
Mis ma siis tegin? Hakkasin uurima, et kust need haigused tulevad? Ma töötasin välja oma süsteemi kuidas püsida terve. Tegelesin kosmosemeditsiiniga. Kõik kosmonaudid püsisid kosmoselendude ajal tänu minu süsteemile terved!

Kosmoseteemalises ajakirjas, mis on pühendatud kosmonautika 50 aastapäevale, nimetatakse mind Ivan- imetegijaks
Tänapäeval kasutatakse minu süsteemist ainult 10-15%. Praegusel ajal peaks paljud (meditsiini)instituudid sulgema, kuna need on kahjulikud!

Minu süsteem on lihtne ja tõhus.
Räägin näiteks vesinikperoksiidist. Sellega saab ennetada insulti, gangreeni, ateroskleroosi, infarkti ja teisi seisundeid. Vesinikperoksiidis on atomaarne hapnik (e. monohapnik). Räägin seoses sellega seagripist. Kui see hakkas levima, kutsuti mind televisiooni ja küsiti, et mis see gripp endast kujutab. Ma vastasin: seda grippi pole ju olemas! Sellega lollitatakse inimesi. Keegi vajab raha mingi vaktsiini tootmiseks. Võtke 3% vesinikperoksiid, tilgutage seda 15-20 tilka veerand klaasi vee kohta ja pritsige segu ninna 2 korda päevas. Mingit grippi teil ei tule!
Atomaarne hapnik hävitab kõik kehale mittevajalikud viirused, bakterid, seened, vähirakud. Aga normaalsed rakud kasvavad jõudsalt.

Minu kogemus arstina näitab, et on olemas kahte tüüpi haigeid.
Esimene tüüp: Näiteks tunneb valu kõhus. Heidab pikali, puhkab ja valu möödub. Kuu aja pärast tuleb uuesti juba tugevam valu kõhtu, kuid lisandub ka valu südames. Inimene läheb apteeki ja ostab ilma retseptita südametilku. Õhtul kukub kokku. Tal on infarkt ja ta toimetatakse haiglasse. See on juba krooniline haige ja sõltuvuses meditsiinist ja rohtudest! Diagnoos: hüpertoonia. Mina arstina väidan, et sellist haigust kui hüpertoonia ehk kõrgvererõhutõbi EI OLE OLEMAS! Meil on Venemaal meditsiinikeskused, kus ravitakse hüpertooniahaigeid. Kujutate ette milline häbematus arstide poolt! Nad ravivad „haigust" mida pole olemas! Nad on ju ometi õppinud arstiks! Minu keskuses, mis asub Kirovis, saavad inimesed kolme nädalaga rohtudest priiks ja vererõhk saab korda. Ei mingit „hüpertooniat"! Sest ma tean haigestumise põhjust.

Teine tüüp haigeid: Töökad, alati tegevuses inimesed. Nad ei märka valu ega ühtki muud märguannet keha poolt. Meie kehas on olemas reservsüsteem. Organism omab enda keemilist laboratooriumi, eritussüsteem puhastab keha jääkainetest, toimub organismi taastumine. See toimib laitmatult seni kuni reservsüsteem töötab. Ühel hommikul see inimene on äkitselt surnud... Miks? Sest tema reservsüsteem oli ära kulutatud. Praegu juhtub nii 40-45-50 aastaste meestega. Nad teevad pikki tööpäevi, ei puhka, on töönarkomaanid. Vaadake statistikat. Infarktid, insuldid 40-50 aastastel meestel.
Kirovi keskuses teeme profülaktikat sellistele inimestele, et nad ei jõuaks taolisse kroonilisse seisundisse.

Eraldi teema on antibiootikumide kuritarvitamine. On juba kujunenud haigused, mida ei saa ravida. Antibiootikume kergekäeliselt võtta ei tohi!

On haigeid, kes tulevad minu vastuvõtule. Hakkavad tegema minu soovituste järgi (söömine, joomine, liikumine, hingamine, mõtlemine) ja neil tervis paraneb. Ning siis rohkem ei viitsi endaga tegeleda. Palun väga! See on ju inimese enda keha. Ise valib, kas olla terve või haige. Eriti inimesed, kes on veel terved. Ma ei ole näinud ühtki tervet üle 40 aastast inimest. Inimeste puhastusfilter- maks on ummistunud jääkidega. Oluline teema on see, kuidas süüa. Me peaksime toitu mäluma seni kuni me „joome" toidu alla. Toit peaks olema sama temperatuuriga kui inimese keha. Liha vajab seedimiseks tugevat happelist keskkonda maos. Kui nüüd süüa lisaks lihale putru, leiba, oh õudust!, siis pudru ei vaja nii palju maohapet, leib veel vähem. Lisaks joome teed, kohvi. Mis toimub? Me lahjendame maohapet ja liha ei saa seeditud ning hakkab roiskuma. Ühistualetti minnes on tunda jube hais. See on seedimata, roiskunud lihajääkide hais. Kogu selle jama saab endale maks kui esimene filter. Mürgised jäägid kuhjuvad organismis. Sodis ja mustuses elavad mõnusalt mikroobid. Nad hakkavad muteeruma, kasvama ning ongi käes probleemid. Palun ärge jooge vett söögi ajal ja peale sööki, et mitte lahjendada maohapet. Valke (näiteks liha, muna, keefir) ja süsivesikuid (näiteks pudru, kartulid, leib, makaronid) tuleks süüa eraldi söögikordade ajal. Kui seedimine ei ole korras ja tekivad seedimata jäägid, siis peagi ei saa teid aidata ükski arst.

Hingamine. Oluline on hapniku ja süsihappegaasi suhe organismis. Hingamise abil saab end tervendada. Hapniku andmine haigele ainult kiirendab suremisprotsessi. Tervendav hingamine: kiire sissehingamine, seejärel aeglane väljahingamine ning seejärel hinge kinni hoidmine. Algul 1 sekundi jooksul sisse, 10 sekundi jooksul välja, 15-20 sekundit hoida hinge kinni. Aega pikendada kuni 1 minutini hingamistsükli kohta. Taolist hingamist teha miinimum 30 minutit kuni 1 tund päevas. Dr.Neumõvakin soovitab niimoodi hingata siis, kui teil on valud. Näiteks polüartriit, stenokardia, infarkt jne. Süsinikdioksiid lõõgastab spasme, vaigistab valu. Hingamisega alustades võib tekkida südamekloppimine. See kaob 2-3 nädala pärast, kui keha on harjunud. Ja enesetunne paraneb, spasmid kaovad. Istute näiteks koosolekul, igav on, hakake niimoodi hingama. Sellega hoiate süsihappegaasi ja hapniku suhte normis. Süsihappegaasi peab olema rakus 6-6,5 ja hapnikku 4-4,5. Kui see suhe muutub ja hapnikku on rohkem kui süsihappegaasi, te kaotate teadvuse ja kukute.

Kiire meetod enda aitamiseks on võtta väike kilekott. Näiteks teil on valu rinnas või valutavad liigesed. Võtke näiteks leiva ümber olev väike kilekott. Hoidke seda tihedalt ümber suu ning nina ja hingake sellega 2 minutit, mitte rohkem. Hingake välja kilekotti ja sisse kilekotis olevat õhku. Valu kaob. Nii saab ära hoida infarkti. Ja!

Diagnoosidest. Kui arst ütleb teile, et olete haige ja paneb teile diagnoosi, siis ei saa keegi teid terveks teha! Miks? Sest haiguse diagnoos vallandab võimsa negatiivse reaktsiooni! See seiskab organismi enesetervendussüsteemi. Te otsite head arsti, aga kust kohast sellist leida? Raiskate raha erinevate ravimite peale. No ei tervenda need arst ja rohud teid! Mina kui arst kinnitan, et haiguseid ei ole olemas. On erinevad seisundid. Ajalehes „Argumente ja fakte" kirjutas korrespondent, et dr.Ivan Neumõvakin väidab: „Vähki ja aidsi ei ole olemas." Keegi ei andnud mind selle väite eest kohtu alla. Sest mul oli õigus!

Ja viirused. Viirustega tuleb sõbraks saada. Ilma viirusteta me elada ei saa. Viirus on nagu inimene, ainult teise vibratsiooniga. Kõik tahavad ju elada. Parasiidid ja viirused, kes meis elavad, peavad teadma, kes on peremees. Peremehe teadlikkusest sõltub kõik ülejäänu.

Onkoloogid teavad, et kui peale vähidiagnoosi saamist kirjutada inimesele välja valuvaigistid ja saata ta koju, siis näiteks kolme nädala pärast inimene surebki (ehk materialiseerub arsti poolt käivitatud negatiivne programm).
Mina tean mitut inimest, kes peale sellise teate saamist sõitsid Siberisse. Elasid seal kooskõlas loodusega, püüdsid kala. Sõid, mida loodus pakub. 3-4 kuu pärast tulid tagasi. Vähki pole, metastaase pole! Miks? Sest seal on puhas õhk, osoon. Inimene vilistas seal kogu oma eelneva jama peale, vabanes. Arstid ju teavad seda. Kuid nad ei mõtle, et kuidas see juhtus? Ma ütlen teile, et oma teadlikkusega saab inimene taastada ka organid, mis on opereeritud. Ma ise olen selliste protsesside tunnistaja. Ma ise olen osaline sellistes protsessides.
Kuid akadeemiline meditsiin ei tunnista seda.
Kuid mis akadeemikud ise teevad? Nanotehnoloogia, see on õudne, mis toimub. Nanotehnoloogia on oluline, kuid kõik pööratakse kunstlikeks faktideks- kuidas süüa, juua, hingata jne.

Mobiiltelefonid ja lapsed. Lapse aju ujub vees. Praegu on palju ajukasvajaid, närvisüsteemi kahjustusi, silmade ja kõrvade kahjustusi. Miks Jaapanis ei lubata alla 10 aastastel lastel mobiiltelefoni kasutada? Sest nad teavad, et mobiiltelefoni kiirgus kahjustab närvisüsteemi ja need lapsed on tulevased neurootikud.

Elekter. Ukrainas on loodud ainulaadne süsteem. Elekter- seal on vasakule ja paremale pöörleva spinniga väljad ehk torsioonväljad. Ma väidan, et torsioonvälju pole olemas. Torsioon- see on pöörlemine. On ühtne elektromagnetväli ja selle mõju. Elektromagnetväljas on omakorda erinevad energiad. Kirjutan sellest lähemalt oma raamatus. Elektris on vasempidise pöördega miinus ja parempidise pöördega pluss. Miinus on soojus ja energia, kuid see on meie jaoks kahjulik elekter. Me oleme täis seda kahjulikku elektrit. Selles väljas kasvavad mikroobid. Kui elektri vasempidise spinni polarisatsiooni muuta parempidiseks, siis kõik mikroobid hukkuvad, kuid normaalsed rakud kasvavad jõudsalt. Ma hüüan seda juba 5-6 aastat! Ukrainas sellega juba tegeletakse.

Mida teevad meie füüsikud? Ma nimetan neid kurjategijateks.
Professor Nazhip Valitov (keemiatehnoloogia ja analüütilise keemia professor, keemiateaduste doktor, New Yorgi Teaduste Akadeemia akadeemik, silmapaistev keemik ja füüsik) kirjutas raamatu. Seal ta tõestab, et 28 füüsika postulaati ja seadust ei ole kooskõlas loodusseadustega. Samuti on neid matemaatikas 22 ja keemias 18. Viis aastat tagasi ilmus tema raamat, kuid keegi ei pööra sellele tähelepanu!

Vesi. Ilma veeta me elada ei saa. Inimesed sageli ütlevad, et nad ei taha vett juua. No ei taha, siis ei taha! Vesi moodustab suure osa meie kehast. Lastel moodustab see kehast 90%, täiskasvanul 70-75% ja vanaduses 50-60%. Kuid ilma veeta ei toimi energia meie kehas. Igas rakus on mitokondrid, mis toodavad eluks vajalikku energiat. Mitokondrid saavad töötada ainult vesikeskkonnas. Ma olen kõiki juba ära tüüdanud oma jutuga. Kõik arstid räägivad, et jooge piisavalt vett. Aga millist vett? Vesi- see on võimsaim energiasüsteem. Ainult puhas vesi. Tee, kohv- seal on juba seotud vesi. Organism peab palju vaeva nägema, et sealt puhast vett kätte saada. Suvel tuleb juua keskmiselt 2 liitrit ja talvel 1,5 liitrit vett. Vett tuleb juua 15-20 minutit enne sööki. Söögi ajal ja peale sööki mitte juua. Kui sõite liha, siis 2 tundi peale liha söömist ei tohi juua. Pudru järgselt 1,5 tundi. Vastasel juhul te lahjendate maohappe ja seedimine jääb poolikuks. Vesi ja toit tuleb hoida lahus. Paljud inimesed söövad selle asemel, et juua. Tegelikult on neil janu. Vesi on toit nr.1! Meil Venemaal arstid süüdistavad, et on palju alkohoolikuid. Me oleme kirjaoskamatud alkoholi joomisel! Kui teil on ees mingi sündmus- pulmad, sünnipäev jne, kus tarbitakse alkoholi, siis tuleb juua miinimum 2 klaasi vett enne söömaaega. Söögi ajal mitte tilkagi vett. Söögi ajal võib juua viina, konjakit, isegi samagonni, palun väga! Peale pidu jooge jälle pool kuni üks klaasitäis vett. Te peate enne ja peale pidusöömaaega jooma miinimum pool liitrit vett. Hommikul joote jälle kohe vett ja te ei saa arugi, et viina jõite. Sest vesi töötab! Ja ei mingit alkoholismi. Näiteks prantslased joovad ka palju alkoholi, kuid neil ei ole nii palju alkohoolikuid kui meil Venemaal.

Vesi osaleb igas biokeemilises protsessis. Just puhas vesi. Paljud ütlevad, et kust kohast võtta puhast vett? Kraanivesi pole hea. Pange vesi õhtul kannu, kloor aurustub sealt välja. Hommikul kurnake vesi ja soojendage vett kuni tekivad esimesed mullid. Sel juhul vesi veel ei kee. Seejärel anum sulgeda ja kiiresti jahutada (külmutada) vesi. Peale ülessulamist saate struktureeritud vee, mida organism hästi omastab. Ja nii jätkate igal õhtul.

Liha- see on raske toit, see on surnud toit. Kaukaasias talitatakse targalt. Tuleb külaline, tapetakse oinas ja pakutakse värsket liha ja palju taimset toitu sinna juurde. Meil sellist liha ei ole. Külmutatud liha- see on laip. Sellist liha on organismil raske omastada, selleks kulub väga palju energiat. Kui inimene haigestub, siis liha on kategooriliselt keelatud! Liha teeb organismi happeliseks. Ja happesus on pinnas kõigile patoloogiatele. Seetõttu vanemas eas peaks üle minema taimsele toidule. Taimedes on olemas kõik inimesele vajalikud toitained. Sööma peaks 3⁄4 taimset toitu ja 1⁄4 loomset. Sööge kala, pähkleid, seemneid. Ka seal on vajalikud aminohapped olemas.

Mida looduslähedasemalt inimene elab, seda tervem ta on.
Minu keskuses inimesed paastuvad, et loomulikul teel puhastada keha ja taastada soolestiku normaalne töö. Liiguvad looduses, ujuvad jões. Inimesed lõõgastuvad ja muutuvad üheks loodusega. Ja ei mingeid ravimeid! Sõltuvus ravimitest kaob peale 3 nädalat keskuses viibimist. See on kunst.
Ma ei poolda jämesoole pesemist (colon-hüdroteraapia). See uhab jämesoolest ka kõik kasuliku välja, aga maks jääb puhastamata, samuti kõhunääre, neerud, veri. Ma olen ka ise varem kasutanud klistiire, kuid nüüd ma tean, et see pole hea meetod keha puhastamiseks.

Ma kohtun paljude inimestega, kes julgevad teha teisiti, ilma kartuseta saada kriitikat. Nad ei oota autasu. Lihtsalt jagavad oma teadmisi vastutasu ootamata. Kuid nii palju kui annad, tuleb ka vastu. See on kõiksuse seadus.
Elage puhaste mõtetega. Kõike, mida saate jagada, jagage.
Kui te midagi kardate, olete hirmul, süüdistate, olete kadedad...teete halba ainult endale. Teis olev negatiivne energia töötab teie vastu. Kui inimene tuleb ja soovib, et ma ta terveks teeksin, siis see ei toimi! Inimene ise koostöös minuga saab midagi muuta. Haigus saab kaduda siis, kui inimene ise selleks midagi teeb. Ja kui ta järgib minu soovitusi.

Tänapäeva arstid ei mõista terveks olemise põhitõdesid. Aga teevad mind maha! Arstid, vabandage väga, täidavad neid õpetanud institutsiooni käske. Kuidas müüa ravimeid, kõik need aparaadid ja seadmed. Milleks need?

Informatsioon on kõik olemas väljas. Ja saab õppida infot väljast lugema vastavate varraste abil.
Arst peaks olema terve. Arst ei tohi olla haige! Kuidas ta saab ravida inimesi, kui ta ise on haige? Kuidas ta ravib kõrget vererõhku, kui ise sureb 40 aastaselt kõrge vererõhu tagajärjel? See on ju nonsenss!

Mina tean, kuidas olla terve, kuid arstid ei taha sellest midagi kuulda. Sest nad peavad müüma ravimeid ja hoidma inimesi selle lõa otsas, mis neid tegelikult mürgitab ja terveks ei tee.

Liikumine. Ilma liikumiseta pole midagi. Lihased peavad töötama. Ma ei räägi ainult jalutamisest. Kui inimene isegi ei jaluta... mis siis rääkida! Mul on välja töötatud spetsiaalne harjutus juba 10-15 aastat tagasi.
Harjutust dr. Neumõvakin demonstreerib videos 49 minutil.

See harjutus on aidanud paljusid inimesi. Loomulikult on head ka ujumine ja muu liikumine.
Istumine- see on meie valik, kas istuda või liikuda. Istmik- see on kõige olulisem koht meie kehas. Seal on meil „miinus", aatomireaktor. Sealt algavad jalad, sinna toetub selgroog. Seetõttu peab seal kõik töötama.

Meie keha on loodud liikuma.
Süda on meil vere liigutamiseks kehas. Kuid tegelikult töötavad vere ringluses hoidmise nimel üle 500 lihase. Lihased peavad saama töötada. Lihased töötavad pumbana. Kõige olulisem pump on meil alates istmikust allapoole. Ja käed. Väga paljudel veri liigub alla jalgadesse hästi, kuid tagasi üles ei liigu. Siis hakkavad valud jalgades, veenide põletikud ja muud ebemeeldivused. Miks? Sest lihased ei tööta, kuna me istume palju, sõidame autoga, ei liigu piisavalt. Mul on siin olnud inimesed peale kahte infarkti. Nad alustavad selle harjutusega ja mis juhtub: ei tule enam infarkti, insulti, vereringe töötab, vererõhk on nagu kosmonaudil. Harjutus on täiesti ohutu igas eas. Alustada tuleb väikeste kükkidega ja ühe-kahe kuu pärast suurendada harjutuste arvu ja kükkide sügavust. Selle harjutuse juures töötavad seljalihased, kõhulihased, käed, jalad, liigesed. Kui väsite, puhake veidi ja jätkake. Kahe-kolme kuu pärast peaks inimene jõudma teha miinimum 100 korda. Mul siin pensionärid teevad 300-400 korda. Kahe-kolme kuu pärast on normaliseerunud vererõhk, südamelt on võetud liigne koormus, pumbad kehas töötavad. Ja süda saab täita oma missiooni. Ta pole enam üle koormatud!
Mida tähendab südame vasaku vatsakese hüpertroofia? See juhtub siis kui veri on paksenenud ja rämpsu täis. Sel juhul süda selleks, et verd ringluses hoida, peab tegema tohutut tööd. Ja lihas pakseneb, et seda kõike teha. Tekivad ekstrasüstolid, arütmia. Kuid kõik see kaob kui hakata end liigutama!
Soovitan ka kepikõndi. Kepikõnnil töötavad seljalihased, jalad, käed. Ja ärge tehke välja neist, kes naeravad selle üle. Liikuge terviseks!

Lisaks minu harjutusest. See treenib teid ka raskusi õigesti tõstma. Raskusi maast tuleb tõsta sirge seljaga nii nagu harjutuseski teeme. Ja ei tule mingeid diski väljasopistusi ja seljaprobleeme!
Me saame väga lihtsate vahenditega end terve ja aktiivsena hoida!

Ma olen kirjutanud 60 raamatut tervise teemadel. Seal pole midagi välja mõeldud. See on normaalne inimese füsioloogia, kuidas elada ja töötada. Viimastes raamatutes olen kirjutanud bioenergeetikast. Mõned teadlased (Professor Nazhip Valitov) on juba matemaatiliselt, teaduslikult tõestanud, et on olemas Jõud, mis kõike juhib.

Väga hea on jalutada männimetsas. Männid toodavad võimsalt hapnikku, eriti atomaarset hapnikku. Kui lööb äikest, siis tekib lisaks osoon. Osooni tekib mändide ümber kordades rohkem kui teiste puude ümber. Männid toodavad rohkelt fütonsiide e. taimseid lenduvaid antibiootikume. Seetõttu tunneb inimene end männimetsas hästi, puhanuna.

Tänapäeval on juba 10 aastastel lastel igasugused haigused. Loome siia laste osakonna. 10-12-15 aastastele lastele et anda neile teadmised, kuidas olla terve. Nende päralt on tulevik.
Tänapäeval on ju oluline materiaalsus. Hingelise poolega ei tegele keegi. Televiisorist tulev jama põrmustab kõik loomuliku. Kuid lapsed on ju tulevik. Ilma hingelise ja moraalse pooleta ei saa inimesed ja Maa eksisteerida, toimub lagunemine seestpoolt. See on genofondi hävitamine. See on tõsine probleem.

Koostanud Marika

Kontakt

© 2016 - 2024 Enda Olemine
Kalev Veskimäe Vaikuse Kool

KM Laegas OÜ
EE477700771009631806

Liitu Enda Olemine sõnumite listiga