Block

Ära häbene oma loomust, austa seda. Enese hukkamõistmine võtab eneseväärikuse.

Enda Olemise uudised

Koroona piirangutega seoses alustasime iganädalaste reedeõhtuste kokkusaamistega veebi kaudu. 2023-2024 hooajal jätkame inspiratsiooniõhtuid kord kuus. Täpsema kava leiad kodulehe ...

Loe edasi ...

Elu koosneb igapäeva valikutest ja valikud tulevad teadlikkusest, Enda Olemise sügavusest. Mõned mõtted seoses EO kohtumistega.

Sissejuhatus Emotsionaalse tervise 19.-20.augusti nädalavahetusele Cantervilla lossis.

1. Basic Spinal Energy Series (Selja energia põhiseeria)

Kriya algus: 22:15

Tunni alustamine
Kõiki Kundalini jooga tunde planeedil Maa alustatakse sissehäälestamisega, lauldes Adi Mantra:
ONG NAMO GUROO DAYV NAMO / ma kummardun Jumaliku peene tarkuse ees, oma Jumaliku õpetaja ees minus eneses

Hääldus:
Oooooonngg Naamo
Guuruu Deeeeeev* Naamoo
Mantra silp Guru Dev on minooris
Miks loitsitakse?
Adi Mantra on iidne joogide mantra, mis loitsides kooris (või üksi) lubab sul ühenduda sinus oleva Jumaliku õpetajaga.
„Adi” tähendab esmane või esimene ja „ Mantra” tähendab heli (vibratsiooni) kasutamisega produtseeritud võimsat mentaalset projektsiooni.
Adi Mantrat kasutatakse enne Kundalini jooga tunni algust tunni sissehäälestamiseks, projitseerides tsentrisse iseenda kõrgeima mina, mis saab sulle spirituaalseks teejuhiks
Universumi, õpetaja ja rühmakaaslaste vahel.
Adi mantra loitsimine ühendab sind „Kuldse Keti’ga“, ehk häälestab sinu helivibratsiooni universumi vibratsioonidega, ning ühendab su spirituaalse Õpetajaga
Lauldes Adi Mantrat, suuna helivibratsioon läbi oma nina Kolmandasse Silma (selleks hoia selg sirge, rinnak tõstetud, õlad tahapoole hoitud, pea püsti ja rakendatud lõualukk)

 

Mulbandh- juurelukk
See on kolmest lukust kõige komplekssem, töötades nagu selgrookanali alumise osa hüdrauliline klapp, mis koordineerib, stimuleerib ja tasakaalustab energia, millesse on haaratud pärak, suguorganid ja nabapunkt. Juurelukk täiendab puudulikku seksuaalenergiat ja muudab ning kanaliseerib ülearuse seksuaalenergia keha tervendavaks energiaks.
Juurelukku kasutatakse koos lõualukuga väga tihti harjutuste ja kriyade lõpetamiseks, aidates saavutatud tulemusel kristalliseeruda, pitseeruda ja selgineda.
Mulbandh’i rakendatakse sujuvalt kolmes osas:
• Esiteks tõmba anaalsfinkter (pärakusulgur) lihas kokku ja ülesse
• Teiseks tõmba suguorganite lihased pingesse
• Kolmandaks tõmba vaagna ja kõhuõõne alumised lihased ja Naba Punkt vastu selgroogu
Juureluku tegemisel ei ole diafragmapiirkond pingestatud
Need kolm sammu just sellises järjekorras moodustavadki Mulbhand’i ehk juureluku. Juureluku vabastamisel lase enne lihased lõdvaks, seejärel hinga välja või sisse.

 

Tunni lõpetamine
Bij mantra:
SAT NAM / See mantra on Kundalini joogas kõige enam kasutatav mantra. „ Sat” tähendab tõde ja reaalsust ainsas (kõik ühes) eksistentsis ja „ Naam” tähendab isikut, samasust. See on Bij mantra ehk seemne mantra, milles on kõik vajalikud teadmised selleks, et sellest kasvaks võimas teadmiste puu. Tuum ehk seeme on identse tõe kehastus kontsentreeritud vormis.
Kuidas laulda?
Saaaaaaaaaaaaaaaat Naam

Seda mantrat loitsides sa äratad oma hinge ja suundud oma saatuse radadele
Bij mantra tasakaalustab viit elementi ( tatvat)-maa, vesi, tuli, õhk(metall) ja eeter (puu)

mon
tue
wed
thu
fri
sat
sun
 
 
 
 
 
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
 
 
 
 
 
 • 3, 5, 10, 12, 17, 19, 24, 26, 31 Okt 18:30 - 20:00

  Joogatunnid veebis

  Teadlikkuse jooga on teadus ja tehnoloogia, mis võimaldab asuda teadlikkuse „teele' ja ligipääsu loovale energiale. Kogeda, nautida ja aktsepteerida käesolevat hetke nii nagu see on. See on jõukohane kõigile sõltumata vanusest ja füüsilisest ettevalmistusest.

  Internetis (zoom)
 • 06 Okt 20:00 - 22:00

  Reedeõhtune inspiratsioon

  Vaatame kord kuus, zoomi keskkonnas, inspireerivaid filme ja videomaterjale ning vahetame mõtteid nendel teemadel.
  Videomaterjalide vaatamise paketi ostnutele on reedeõhtud hinna sees. Teistele soovitame teha sulle sobiv annetus MK Harmonia arvele.
  Materjale saad korduvalt üle vaadata kui liitud 'videomaterjalide' keskkonnaga.
  Aastate jooksul on tõlgitud üle saja inspireeriva videomaterjali. Paljud filmid pärinevad Spiritual Cinema Circle aegadest (grupis vaatamise õigustega) ja nende tõlked on tehtud MTÜ Lektoorium poolt. Kõiki neid materjale on võimalik vaadata kodulehe videomaterjalide alt. Filmide vaatamise ligipääsu saamiseks toeta kulude katmist.
  Filmide ja katkendite vaatamisele lisaks jagame teema kohta enda kogemusi. Ning kutsume teisi osalejaid kaasa mõtlema.
  Zoomi lingi saad menüüst 'otse'.

  Internetis
 • 15 Okt 11:00 - 15:00

  Enda Olemine

  Üksi eneseteadlikkuseni ei jõua, vajame peegleid ja viitamist-juhendamist. Kõik on kõigega vastasmõjudes, läbi põimunud. Näiteks, enamik meie „teemasid“ tuleb kollektiivsest teadvusest, aga inimene proovib neid lahendada ISE, nendega samastudes. See mina ISE on eraldatuse tulemus, mida nimetame egoks. Meie kollektiivne peegel on väga määrdunud ja „arenenud“ hullumeelseks.

  Türi, Jaama 4 (Elu Tuba) ja zoom's
 • 20 Okt 19:00 - 20:30

  Vabatants  Vabatantsu kokkusaamistel liigutame ennast ilma (tantsu) reegliteta, pole õiget ega valet liikumist. On hetk sellega mida endas kogen. Teadlikkus enda olemasolust ja lubamine, kergelt ja lihtsalt.

  Osalemistasu otsustad enda võimalustest lähtuvalt.

  Türi, Jaama 4 (Elu Tuba)

Joogatunnid veebis

Jooga

3, 5, 10, 12, 17, 19, 24, 26, 31 Okt
18:30 - 20:00
Internetis (zoom)

Teadlikkuse jooga on dünaamiline jooga vorm, mis sisaldab füüsilisi harjutusi koos erinevate hingamistehnikate ja Kalev jooga webkehalukkudega, keha- ja käteasendeid, mantraid ja meditatsioone.
Teadlikkuse jooga on teadus ja tehnoloogia, mis võimaldab asuda teadlikkuse „teele" ja ligipääsu loovale energiale. Kogeda, nautida ja aktsepteerida käesolevat hetke nii nagu see on. See on jõukohane kõigile sõltumata vanusest ja füüsilisest ettevalmistusest.

Aitab:
asuda teadlikkuse „teele";
õpid tundma oma keha, parandab füüsilist vormi ja paindlikkust ning vastupidavust;
tugevdab immuunsüsteemi ja närvisüsteemi;
organismi puhastumine toksiinidest jt. jääkainetest;
rahustab meelt ja vaigistab mõttemüra, arendab neutraalset meelt;
õpetab ennast aitama ja kuidas „toota" lisaenergiat ning seda hoida;
arendab intuitsiooni;
aitab kaasa vaimsele arengule, mõistmisele miks ma „siin" olen, mis on minu „ülesanded";
aitab avada energiakanaleid ja hoida need tasakaalus;
stimuleerib näärmeid;
loob tasakaalu keha, hinge ja vaimu vahel

Joogatundidega liitumisvõimalusi vaata menüüst "OTSE". Enne esimest joogatunniga liitumist palun registreeru, saates e-kirja See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud. aadressile.

Osalemistasu suuruse otsustad sina ise, soovitatavalt 7-10€ kord. Arvesta enda sissetulekute ja võimalustega. Tasuda saab ka arvega.
MK Harmonia OÜ
EE031010220196798229

Juhendab Kalev Veskimäe
Tel. +372 5333 0099

Enda Olemine

Enda Olemine

15 Okt
11:00 - 15:00
Türi, Jaama 4 (Elu Tuba) ja zoom's

Elu koosneb igapäeva valikutest ja valikud tulevad teadlikkusest, Enda Olemise sügavusest. Mõned mõtted seoses EO kohtumistega.

Ühiskond programmeerib meid kellekski saama. Otsime elu esimeses pooles tunnustust, aktsepteerimist – sest endaks olemine toob lapsele kaasa palju ebamugavust ja valu. Täiskasvanuna jätkame pingutamist, et saaks endale SILDI – tubli, aktsepteeritud, armastatud, spetsialist, kuulus, doktor jne. Ja siis tunneb inimene uhkust selle üle kes temast saanud on. Neil on ühiskonnas positsioon ja teised austavad neid „sildi“ kohaselt. Aga nende sees on pinged ja rahutus. See pidev sisemine rahulolematus hakkab ennast näitama tervise peal, suhetes, materiaalses heaolus jne. Kõik mida me elus kogeme, kaasa arvatud kannatused, tervise teemad, suhtekriisid jne, on alati ja ainult meie enda sisemaailmas toimuva tagasiside.

Nii nagu looduses on tsüklid, on ka inimesel teadlikkuse, intelligentsuse ja füüsilise keha tsüklid. Ning meie elu iga hetk toimub kolmel tasandil: mentaalne, emotsionaalne ja füüsiline. Ja kihte, milles enda elu vaadelda ja tunnetada, on teisigi. Nii võib tunduda elu väga keerukas ja läbi põimunud liiga paljude tasanditega. Ja me hakkame endas elu lihtsustama, muutume ignorantsemaks, hoolimatumaks...

Tegelikult on elu ja elamine imeliselt lihtne ning kerge. Alustuseks on oluline leida kergus kehas, lõdvestatuses. Saada aru, mida ma tunnen, mõista enda emotsioone. Vaadelda ennast ja enda tegemisi ning proovida mõista nende algtõuget. Ja pilt hakkab järjest rohkem ja rohkem avarduma, meel muutub rahulikumaks. Mida avatum ja ausam iseendale oled, seda terviklikumaks ka sinu maailma mõistmine muutub.

Üksi eneseteadlikkuseni ei jõua, vajame peegleid ja viitamist-juhendamist. Kõik on kõigega vastasmõjudes, läbi põimunud. Näiteks, enamik meie „teemasid“ tuleb kollektiivsest teadvusest, aga inimene proovib neid lahendada ISE, nendega samastudes. See mina ISE on eraldatuse tulemus, mida nimetame egoks. Meie kollektiivne peegel on väga määrdunud ja „arenenud“ hullumeelseks.

Suure tõenäosusega toimub/õpime Enda Olemise kokkusaamistel:

 • enda „mehhanismi“ tundma, kuidas mina „töötan“ ehk elan;
 • seosed mõtete, tunnete ja emotsioonide ning füüsilise keha vahel;
 • alateadvus ja kuidas kahjustamata sellega „toimetada“. Vägisi enda eluvundamendiga (alateadvus) toimetada ei tohi.
 • teadlik töö füüsilise kehaga, erinevad liikumised, mediteerimine, sügava lõdvestumise harjutamine;
 • enesevaatlus, elu juhtivate mustrite ja harjumuste äratundmine;
 • enese mäletamine, et tulla järjest rohkem hetke (siia ja praegu);
 • tervise teemad, ka need mis tunduvad vastuolulised;
 • iidsed tarkused ja uusimad teadusteemad mis seotud täisväärtusliku eluviisiga;
 • näha ja mõista kollektiivse alateadvuse mustreid.

Kui see kõik kokku võtta siis, me justkui õpime lahti laskma õpitust, mis ei ole ennast meie eluteel elujõulisena tõestanud. Ja leidma ülesse Enda Olemise, enda tee selles elus, mis on minu tegemine ja minu olemine.

Selle hooaja esimesel korral võtame teemadeks:

 • kokkuvõte veresuhkru katsetustest;
 • emotsionaalse tervise nädalavahetusest ja küsimused ning teema arendus;
 • vesinikurikkast veest koos maitsmise ja testimisega;
 • kollektiivne tervendusseanss;
 • teadlik liikumine;
 • enda olemine ja osteopaatia.

Enda Olemise kokkusaamistel kohtud teiste „ennast leidvate“ kaaslastega.

Kohtumised toimuvad kord kuus Türil, liituda võib igal ajal. Kui sa mingil põhjusel ei saa kohale tulla, siis võid meiega ühineda läbi zoom’i. Osalemistasu suuruse otsustad ise, lähtudes võimalustest.

Kalev ja Marika

Kontakt

© 2016 - 2022
Enda Olemine - Kalev Veskimäe Vaikuse Kool

MK Harmonia OÜ
EE031010220196798229

Liitu Enda Olemine sõnumite listiga